Noc kostelů

Vyprávění o pouti do Fatimy

V neděli 28.1.2018 odpoledne se na faře konalo setkání farníků, při kterém se manželé Žontečtí podělili se svými zážitky  z pouti do Fatimy.

Zajímavé vyprávění bylo doprovázeno promítáním snímků s cesty.

Tříkrálová sbírka 2018 ve farnosti Kamenný Újezd

I v letošním roce probíhala v naší obci i v některých okolních osadách Tříkrálová sbírka, jejíž výtěžek byl na jedné straně určen na pomoc zařízení starajícímu se o seniory (domov svatého Františka ve Veselí nad Lužnicí), na druhé straně maminkám a jejich dětem, které se ocitly v nouzi (Charitní domov svatého Dominika Savia v Prachaticích).

Malí králové vykoledovali v Kamenném Újezdu 24 149 Kč (nově se koledovalo v ulicích Pod Laznou - 4 559 Kč), v tříkrálové pokladničce v kostele bylo 6 345 Kč, takže celkem 30 494 Kč.

V Kosově se zapojily do sbírky dvě skupinky králů (Julie a Lucie Horských, Terezie Havlíčková, Sofie Havlová, Jan a Ondřej Koubovi, Šimon Levý) a vykoledovaly 4 868.

Na Bukovci činil výtěžek sbírky 4 330 Kč (malí králové - Matěj a Rozálie Švarcovi, Anežka a Adam Zachariášovi)

a v Rančicích (koledovali Barbora Havlíčková, Michael Valha) se podařilo získat od dárců 3 207 Kč

V Chlumci přispěli občané panu Vojtěchu Talířovi do tříkrálové pokladničky částkou 11 173 Kč.

Celková částka, kterou se podařilo vybrat v naší farnosti, činí 54 072 Kč.

Všem dárcům děkujeme za jejich štědrost. Velmi si jí vážíme. Poděkování patří i dětem, které se s velkým nadšením do koledování
zapojily, i vedoucím skupinek - jejich maminkám (p. Filisteinová, p. Havlíčková, p. Heiderová, p. Horská, p. Knotová, p. Švarcová, p. Valhová, p. Zachariášová a  p. Zámečníková), které si vzaly malé koledníky na starost.

A aby výčet malých králů byl úplný, doplníme koledníky z Kamenného Újezdu: Elen a Barbora Zámečníkovy, Martina Skameneová, Eliška, Matyáš a Josef Knotovi, Vojtěch, Magdaléna, Tadeáš a Marie Heiderovi, Marie Filisteinová, Jan Vyžrálek, Anna Havlíčková, Nikola Bartůňková a Magdaléna Srpová.

Za vedoucí skupinek

Vladimíra Havlíčková

Zahájení školního roku

U příležitosti nového školního roku se 2. září 2018 konalo o po mši sv.  představení  "České nebe" . Účinkující  dětí z naší farnosti si vybraly některého ze světců, nastudovaly jeho životopis , který pak vyprávěly ostatním  farníkům . Obětavé sestřičky kongregace Školských sester  de Notre Dame ušily všem dětem kostýmy tak zdařilé, že již na první pohled bylo zřejmé, který  ze světců  se přišel farníkům představit.

Náš bohoslovec  Pavel

V neděli 19. srpna 2018   po mši sv.  se konalo velmi milé setkání farníků  s bohoslovcem Pavlem Kasalem, který odjíždí 1. září 2018  do Říma, kde bude pokračovat v dalším studiu na papežské  koleji Nepomucenum.

Milý Pavle, při studiu přejeme hojnost darů Ducha svatého, Boží milosrdenství ať je Vám posilou a na Vašem dalším  pozemském putování ať Vás provází   Boží požehnání a ochrana naší Panny Marie. Budeme na Vás myslet  v modlitbách. Vaši kamenoújezdští farníci.

Nepomucenum je  seminář pro české a moravské bohoslovce v Římě. Kolej byla založena jako česká kolej Bohemicum v roce 1884 a až ve dvacátých letech 20. století získala kolej novou budovu nazvanou Nepomucenum. Ta byla slavnostně otevřena v roce svatováclavského jubilea 1929. Jde o kněžský seminář, kde se připravují mladí muži, seminaristé, k svému budoucímu povolání katolických kněží. Kromě toho se zde také konají různé krajanské aktivity, setkání          a přednášky a v neposlední řadě i mše svaté v českém jazyce. Od založení koleje v roce 1929 zde působí i řeholní sestry boromejky. Nepomucenum sloužilo    i jako vzdělávací ústav pro církevní elitu v českých zemích a na Slovensku.Mezi významné absolventy Nepomucena patří např. kardinálové Josef Beran, Karel Otčenášek, dále známý disidentský teolog Josef Zvěřina, profesoři Vladimír Boublík, Karel Skalický, Karel Vrána, Jaroslav V. Polc a mnoho dalších. Nyní zde bude studovat i náš bohoslovec Pavel.

foto ze setkání naleznete zde: https://rkfkujezd.rajce.idnes.cz/BOHOSLOVEC_PAVEL/

Kandidát jáhenství a kněžství

Poslední dubnovou neděli byl přijat mezi kandidáty jáhenství a kněžství bohoslovec Pavel Kasal z farnosti Kamenný Újezd.

Během mše svaté v českobudějovické katedrále sv. Mikuláše převzal potvrzení od biskupa Vlastimila Kročila. "Tuto chvíli vnímám jako ujištění, že se mnou církev počítá   a děkuji vám", pronesl směrem k biskupovi Pavel Kasal

První část formace bohoslovec absolvoval v pražském  Arcibiskupském semináři  a pokračovat bude studiem v Římě. "Pamatujeme na něj v našich modlitbách, aby studia úspěšně dokončil a mohl se vrátit do služby v naší diecézi" , dodal biskup  Vlastimil Kročil.

Farní karneval

V úterý 13. února se konal ve farním sále karneval pro děti z naší kamennoújezdské farnosti, který připravily maminky z dětského spolčaNa začátku karnevalu se jednotlivé masky představily – setkaly se tu biblické postavy, ale i pohádkové bytosti - asi dvacítka dětí se bavila tancováním, hrami, soutěžemi a největší úspěch sklidila zábavná tombola.Maminky připravily pro děti občerstvení a drobné odměny za skvělé soutěžní a taneční nasazení a po příjemně společně stráveném odpoledni se nikomu nechtělo domů.

Fotografie z této události najdete zde:https://rkfkujezd.rajce.idnes.cz/Farni_karneval-2018/

Setkání v postní době

V neděli 18. února 2018 se na faře uskutečnilo setkání dětí a rodičů ke společnému vstupu do postní doby.

Setkání začalo katechezí pro děti, kteroupřipravily Školské sestry de Notre Dame. Po katechezi jsme se

všichni společně odebrali do našeho kostela Všech svatých k adoraci Nejsvětější svátosti.Děti a rodiče

společně zazpívali několik písní k úctě Pána Ježíše a poté následovaly prosby, které přednesly děti u kříže

a za každou prosbu zapálily svíčku. Celou dobu postní budou děti z naší farnosti procházet s Ježíšem a prožívat